Ali Nar Hocaya saygı günü düzenlendi

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin 65’incisi, 28 Şubat 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Tarih: 09.03.2015 00:00
İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin 65’incisi, 28 Şubat 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
 
İlesam tarafından düzenlenen ve Ali Nar Hoca'ya saygı gününde İlesam İstanbul İl Başkanı Cafer Vayni, Selim Çoraklık, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, Doç.Dr.Süleyman Doğan ile Ünlü edebiyatçı İbrahim Yavuz Zarifoğlu ve İslami Edebiyat dergisi Genel Yayın Yönetmeni Siyami Akyel birer konuşma yaptı.
 
Ünlü edebiyatçı İbrahim Yavuz Zarifoğlu "Ali Nar Hoca bir dağdır" sözleriyle başladığı konuşmasında hocayla ortak anılarından bahsetti.
 
İslami Edebiyat dergisi Genel Yayın Yönetmeni Siyami Akyel de konuşmasında "Ali Nar hoca herşeyden önce aksiyon adamıdır ve Ali Nar Hocanın iki kanadı vardır: Birisi din, diğeri edebiyat. Edebiyatı dini anlatmak için kullanmıştır. Hocanın bu iki kanadı şu iki isme benzer: Din kanadı Mustafa Sabri Efendi'ye, edebiyat kanadı da Necip Fazıl'a. Mustafa Sabri Efendi gibi Ehl-i Sünnet çizgiden ayrılmamış, davasını yılmadan savunmuştur. Üstad Necip Fazıl'ın edebiyat çizgisini kendine rehber edinmiştir" dedi.
 
Sohbet toplantısı Ali Nar Hocanın teşekkür konuşmasıyla son buldu.
 
Toplantıya, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Köseoğlu, İlahiyatçı Ahmet İdacı, İlahiyatçı Sedat Özgür, Avukat Ramazan Boyalık, Eyüp AGD'den Tekin Kavcak ve çok sayıda seveni katıldı.
 
Tarih: 09.03.2015 00:00
Yorum Bırak