Ali Nar Hoca'yı anlatan kitap çıktı

Geçtiğimiz Temmuz ayında (16 Temmuz 2015) ebediyete uğurladığımız Ali Nar Hoca’nın “hayatı, mücadelesi ve düşünce yapısını” anlatan kitap çıktı.

Tarih: 07.10.2015 12:19

ALİNAR HOCA’YI ANLATAN KİTAP ÇIKTI

Geçtiğimiz Temmuz ayında (16 Temmuz 2015) ebediyete uğurladığımız Ali Nar Hoca’nın “hayatı, mücadelesi ve düşünce yapısını” anlatan kitap çıktı.

İslami İlimler, Kültür ve Edebiyat Vakfı Başkanı ve Ali Nar Hoca’nın talebesi Siyami Akyel tarafından Ali Nar hocanın oluruyla ve yönlendirmesiyle yazılan kitabaDoç.Dr.Nedim Urhan Hocaefendi de takriz yazmış.

Siyami Akyel tarafından yazılan ve Ravza Yayınları tarafından basılan “Ali Nar Hoca ve Düşünce Yapısı” kitabı iki bölümden oluşuyor. Kitabın birinci bölümünde Ali Nar Hoca’nın kısa özgeçmişi anlatılmış; ikinci bölümde ise Ali Nar Hoca’nın en seçme makalelerine yer verilmiş. Kitabın yazarı Siyami Akyel kitabın Ali Nar hocayı tüm yönleriyle anlatmak ve gelecek nesillere tanıtmak için kaleme aldığından bahsederek kitap hakkında şunları söylüyor: “Ali Nar Hocam hayattayken kitaplarını ve İslami Edebiyat dergisini devam ettirmem hususunda vasiyetlerini açıkladılar. Biz de ‘Hocam, İnşaallah sizin eserlerinizi korumak bizim boynumuzun borcu. 60 kadar eseriniz var. Bunları imkan buldukça gelecek nesillerle buluşturacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Ancak sizin hayatınızı ve düşünce yapınızı anlatan muhtasar bir kitap çalışması yapsak, 60 kadar eseriniz eline ulaşmayan insanlar sizin düşüncelerinizden istifade etse nasıl olur? dediğimizde “isabet olur” buyurdular. Böylece bu kitap çalışmasına başladık. Kitapta yer alan makaleleri hocamızla birlikte seçtik. Hocam kitabın tüm aşamalarını takip etti. Hatta vefatından önce hastanede kitabın prova baskısını gösterdim ve gözlerinden yaşlar gelerek memnuniyetlerini ifade ettiler. Vakfımızın Genel Sekreteri Şahin Köseoğlu’da buna şahit oldu. Yani bu kitap Ali Nar Hocamızın hayatı ve düşünce yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için muhtasar bir çalışmadır. Ali Nar Hocamızın diğer kitaplarını da İnşaallah basıp, dağıtma görevi boynumuzun borcudur” dedi.

Tarih: 07.10.2015 12:19
Yorum Bırak