Bir kanadı din diğer kanadı edebiyat

İslam dünyasının ilk bilim kurgu eseri ‘Uzay Çiftçileri’ ve ilk ütopik eseri ‘Arılar Ülkesi’nin yazarı Ali Nar vefatının ikinci yılında anılıyor.

Tarih: 18.05.2017 13:03
Şair, yazar ve eğitimci Ali Nar, İslami İlimler Kültür ve Edebiyat Vakfı (İSEV) tarafından düzenlenen özel programda anıldı. Ali Nar İmam Hatip Orta Okulu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Ali Nar’ın gençler için çok iyi bir örnek olduğuna işaret ederek, “Ali Nar Hoca, o dönemin kurak ikliminde, nadide yetişen bir çiçek gibiydi. Cumhuriyetten önceki savaş dönemlerinde Osmanlı’nın dalları kırıldı. Gençlerimiz hayatlarını kaybetti. İkinci Dünya Savaşı sonrası da emperyalist düzen inşası başladı. O dönemlerde Ali Nar gibi az sayıda hocalarımız, yıldızlar gibiydi.”dedi.
    
İSEV Genel Başkanı Siyami Akyel de Nar’ın, İslam davasına katkı sağlamayı amaçlayan değerli biri olduğunu kaydetti. Uzun yıllar İslami Edebiyat Dergisi’ni çıkaran Nar’ın gençlerle ve büyük topluluklarla hareket ettiğini aktaran Akyel, şöyle konuştu: “Ali Nar Hoca’yla ilgili bir akademi açacağız. Kitaplarını da tekrar yayımlayacağız. Ali Nar’ın iki kanadı vardır, bir kanadı din, diğer kanadı edebiyattır.”   

Kaynak: Star gazetesi
Tarih: 18.05.2017 13:03
Yorum Bırak