İslami Edebiyat "Sinema" özel sayısıyla çıktı

İslami Edebiyat dergisi 64.sayısı çıktı. Sinema ve Film tahlilleriyle okuyucusunun karşısına çıkan İslami Edebiyat dergisi, ünlü edebiyatçı Ali Nar'ın sahipliğinde ve Siyami Akyel'in Genel Yayın Yönetmenliğinde çıkıyor.

Tarih: 20.02.2015 00:00

 

İslami Edebiyat dergisi 64.sayısı çıktı.  Usta edebiyatçı Ali Nar'ın sahipliğini, Siyami Akyel'in de Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı İslami Edebiyat dergisi bu sayısında "Sinema ve Film tahlilleriyle okuyucusunun karşısına çıktı.

Derginin yayın yönetmeni Siyami Akyel derginin tanıtım yazısında şunları yazmış:

 

İslâmî Edebiyat’ın kıymetli okurları,

64.sayıda sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda“Sinema ve Film” tahlil ve eleştirileri dosyasını işliyoruz. Özelliklesinemanın ortaya çıkışı, dünyada ve ülkemizde sinema marifetiyle yapılan menfipropagandalar hakkında önemli değerlendirmeler bulacaksınız.

Ali Nar tarafından yazılan “Sinema ve FilmTahlilleri” yazısında Türkiye’de son yıllarda vizyondaki sinema ve dizilerinbirkaçının tahlili yapılıyor. Tarafımızdan yazılan “Muhteşem Yüzyılın NeyiMuhteşem?” kamuoyunda büyük tepki çeken “Muhteşem Yüzyıl” dizisinineleştirisini konu edindi. Abdullah Ş.Bediran’ın “Beyaz perdeden buğulu cama vecep telefonu ekranına: Sinema” yazısı sinemanın ortaya çıkışı ve menfietkilerine atıfta bulunuyor. Yine Güliz Arancı Kımıldar’ın “Lucy” filminieleştirisi, Meryem Nida’nın Türkiye’de sinema ve dizi marifetiyle  İslam’a ve Müslümanlara yapılan hakaretlerieleştiren “Beyaz Perdenin Kirleri” yazısını Milli Gazete’deki köşesindeniktibas ettik.

Prof.Dr.Hasan Akay’ın “Abdürrahim Karakoç’ta Aşkve İman Hareketi” yazısı içerik ve anlatımıyla içinizi ısıtacak. NuranYalçın’ın “İnsanın İradesi”, Mehmet Nar’ın  yarışmada dereceye giren hikayesi “Kıl Aba”, Melda Özata’nın anlatımıyla“Sümbül Efendi” ve Ahmet Sezgin’in “Kuş Diliyle Kaf Dağı’mıza Yolculuk”yazısıyla nesirlerimiz sona eriyor.

Dr.Cahit Öney, İbrahim Zarifoğlu, Hasan Akay,Hüseyin Fidan, Firdevs Yüksel, Hızır İrfan Önder, Melda Özata, Enes Özevin,Ahmet Şahin, İdris Esen ve Oğuz Oğuz’dan nazım örnekleri sunuyoruz.

Allah (cc)’a emanet olunuz.

                                                 SiyamiAkyel

                                             GenelYayın Yönetmeni

Tarih: 20.02.2015 00:00
Yorum Bırak