Erdoğan'dan çalışanlara müjde

Ne büyük zorluklar yaşadığınızı biliyouz. İşinizi yaparken ne zorluklara katlandığınızı gayet iyi biliyoruz. Bütün zorluklara rağmen insanların en güzel anlarına tanıklık ettiğinizi de biliyoruz.

Tarih: 13.05.2014 21:11

Başbakan Erdoğan Ankara'da sağlık çalışanları buluşmasında konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasında satır başları...

-Ne büyük zorluklar yaşadığınızı biliyouz. İşinizi yaparken ne zorluklara katlandığınızı gayet iyi biliyoruz. Bütün zorluklara rağmen insanların en güzel anlarına tanıklık ettiğinizi de biliyoruz. Bebekler dünyaya geldiklerinen belki annelerinden önce sizleri görüyor. Ameliyattan dünyaya yeniden gelmiş gibi uyanan hastalar önce sizleri görüyor. En zor anlarında şefkat eli bekleyen yaralılar sizleri görüyor. Sizler umudun adısınız. Onun için her birinizden tek tek Allah razı olsun diyorum.

-Hemşirelik mesleği kendine özgü kanunu olan bir meslek. 2007'de bunu inceledik. Lisans eğitimi alan hemşirelere uzman hemşireliğin yolunu açtık. 2010'da Hemşirelik Yönetmeliği'ni yayınladık ve onların görevlerinin daha net bir biçimde belirlenmesini sağladık. İnşallah daha rahat çalışmanızı sağlayacak adımları atmaya devam edeceğiz.

-Önlisans eğitiminden sonra iki yıllıktan dört yıllık eğitime geçiş sıkıntısı dile getirildi. Ben de bakanıma talimat veriyorum. İnşallah bununla ilgili yasal değişiklik neyse önünü açacağız. İki yıllık eğitimi dört yıla tamamlanmasını sağlayacağız.

-Ben çocukluğumda çektiğim çileleri rahmetli anneciğim hastenede beklememek için beni önce Okmeydanı SSK hastanesine gönderir ben de orada kuyruğa girerdim numara alırdım. Ben numara aldıktan sonra anneciğim gelirdi. Bu günleri yaşadık. Oralardan nereye geldik. Şu anda bunların hepsi tarih oldu.

-Belediye Başkanlığımda bile İstanbul'da rehine kurtardığım günleri hatırlıyorum. Gelince ilk işlerimden biri şu oldu hangi hastanede rehine haberi alırım orada başhekim kusura bakmasın hadi güle güle.

-Vatandaş ayrımını bu ülkede ortadan kaldırdık.

-Sizin verdiğiniz hizmetin bedeli olmaz. Sizinki bir aşktır. Bu iş kolay yapılmaz. Sevdanız olursa yapılır.

-İşçi-memur ayrımını kaldırmamız lazım.

-10 milyon tablet bilgisayarın ihalesine hazırlanıyoruz. Tüm okullarımızın etkileşimle tahtalarının ihalesine hazırlanıyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde bunları bitirmenin gayreti içinde olacağız.

-Şunu çok iyi biliyoruz. Sağlık hizmeti sadece hastane yapmak değildir. Sadece ambulansları cihazları hizmete almak değil. Sağlıkta asıl olan doktoru hemşiresiyle insandır.

-Sağlık bilimleri üniversiteleri kuruyoruz. Niye? Sağlıkta yeni elemanlar yetirştirmek için. Sağlıkta insan kaynağını yüzde 132 arttırdık.

-2014 Nisan ayı verilerine göre 20 bin 684 aile hekimi hizmet veriyor.

-Bizim iktidarımızda Türkiye helikopter ve uçak ambulansla tanıştı.

-Sağlık çalışanlarının yıpranma payıyla ilgili çalışma yaptıracağım. Arkadaşlarıma talimatı vereceğim. 5 yıl hizmeti olana 1 yıl yıpranma payı vereceğiz.

Tarih: 13.05.2014 21:11
Yorum Bırak