Fethullah'ı eleştirenlere kızıyordu ama

Mustafa İslamoğlu, 5 Haziran 2014 tarihli Yeni Şafak Gazetesi’nden Yusuf Genç ile yaptığı söyleşide Cemaat'i, Nijerya'da 274 kızın kaçırılması ve

Tarih: 06.12.2016 08:21

Mustafaİslamoğlu, 5 Haziran 2014 tarihli Yeni Şafak Gazetesi’nden Yusuf Genç ile yaptığı söyleşide Cemaat'i, Nijerya'da 274 kızın kaçırılması ve birçok kanlıeylemle adını duyuran Boko Haram örgütüne benzeterek şunları söyledi: "Birbirininzıttı gibi duran Boko Haram Örgütü ile Paralel Yapı'yı aynı gözede buluşturanşey budur. İkisi de din üzerinden güç ve nüfuz peşinde koşuyor. İkisi demensuplarının akıl ve iradelerine ipotek koyuyor. İkisi de birbirinden çokfarklı iki din yorumunu din yerine koyuyor. Kendi yorumlarını ayet yerinekoyunca o yorumların olduğu kitapları da Kur'an'ın yerine koyuyorlar. Kur'an'ıokur gibi, hatta daha fazla onları okuyorlar. Sadece burada da kalmıyor. Oyorumu yapanı da ilahi yasa koyucunun yerine koyuyorlar."

DAHA DÜNFETHULLAH’LA KOL KOLAYDI

Mustafa İslamoğlu,Tayyip Erdoğan’la Cemaatin karşı karşıya gelmesinden sonra dün bir andaFethullah Gülen karşıtı olmuş.

Daha dünekadar, Fethullah Gülen’i eleştirenler ağzına geleni söylemişti. Bakın İslamoğluFethullah Gülen’i eleştiren kişilere nasıl kızıyor ve Gülen’i nasılsavunuyordu: İşte Mustafa İslamoğlu’nun Fethullah Gülen aşkını anlatan sözleri: "O bir alim, yetiştirin degöreyim. Hadi bir Fethullah Hoca yetiştirin göreyim sizi. Hoca'nın ayakkabısınıyetiştirin alnınızdan öpeyim sizi. Karalamak kolay, birbirimiz hakkındakonuşacaksak iyi konuşalım. Bu bir hastalık. Biz birbirimizin kuyusunu kazarsakbizim kuyuya düşüşümüzü izlerken zevk alacak çok çevre var. Bir Müslüman'ı sizekötüleyen Müslüman'a "selam" deyip geçin. Dinlemeyin onu. Bizeiçindeki mikrobu bulaştırma deyin."

 PEKİ BUHAKARETLER KİMLERE?

Tayyip Erdoğan ve Gülen cemaati arasında çatışmadan önce Mustafaİslamoğlu, Fethullah Gülen’i yukarıdaki övgülerle taltif ediyor, onueleştirenlere de hakaret ediyordu. Mehmet Şevket Eygi, Kadir Mısıroğlu, AliNar, Nedim Urhan, Cübbeli Ahmet Hoca, Siyami Akyel, Ali Eren gibi Ehl-iSünnet hassasiyeti taşıyanlar yıllardır Dinlerarası Diyaloğ Fitnesinieleştiriyor, reddiyeler yazıyordu. Mustafa İslamoğlu da o günlerde Fethullah’ıeleştirenlere hakaret ediyordu.

Dünün Fethullah savunucusu Mustafa İslamoğlu şimdi devran döndüğü içinGülen’i eleştiriyormuş. Buna çocuklar bile güler…

M.Akif Gül / sagduyuhaber.com

Tarih: 06.12.2016 08:21
Yorum Bırak