Kamalak: Terör kuluçkaya yatırıldı

Saadet Partisi Uşak ve Kütahya İl Kongreleri Genel Başkan Prof.Dr.Mustafa Kamalak’ın katılımıyla büyük bir çoşku içinde gerçekleştirildi...

Tarih: 09.03.2016 17:07

Saadet Partisi Uşak ve Kütahya İl Kongreleri Genel Başkan Prof.Dr.Mustafa Kamalak’ın katılımıyla büyük bir çoşku içinde gerçekleştirildi...

Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, geçtiğimiz hafta sonu Uşak ve Kütahya il kongrelerine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Kamalak’a şehirlere girişten itibaren parti mensuplarımız yoğun ilgi gösterdi. Sık sık ‘Başbakan Kamalak’ sloganları atan vatandaşlar adeta Kamalak’ı bağrına bastı. Kamalak ise programlardan önce esnafın ve vatandaşların dertlerini dinledi. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Kamalak’ı şehirlerden çıkana kadar yalnız bırakmadılar. Kamalak konuşmasında ise aylardır devam eden terör olayları ve Suriye politikası üzerinde durdu.

TERÖR KULUÇKAYA YATIRILDI

Bugün Türkiye’de yüz küsur parti olduğunu ancak Saadet Partisi dışındakilerin Avrupa Birlikçi olduğunu ifade eden Kamalak, “Avrupa Birliğine; hayır, İslam Birliğine; evet’ diyen başka bir parti var mı? Milli Görüş’ün iktidardan uzak kaldığı her gün, İslam âlemi, insanlık ve Türkiye’miz için bir mahrumiyettir. ‘İstikrar’ denildi, işsizlikte, kavgada ve kötülüklerde istikrar oldu. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza Başbakanlığı döneminde söyledik, ‘Biz Saadet Partisi olarak büyük endişe içindeyiz, çözüm süreci denilen şey, Türkiye’mizi bölünmeye götürecektir’ dedik. ‘Teröristlerle müzakere değil, mücadele edilir’ diyorduk. ‘Bu mücadelenin yeri Meclis’ diyorduk. Terör kuluçkaya yatırıldı. Dağdaki eli silahlı unsurlar şehirlere indirildi. Dışarıda yetişmiş olan militanlar içeri alındı. Zafer işaretiyle Habur’dan bu unsurlar içeri alındı. Bizler orada da uyardık” diye konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞ NE DİYORSA ÇIKTI

Başbakan Davutoğlu’nun İran ziyaretine değinen Kamalak, İran’da Suriye’nin bütünlüğünün korunması için görüşmeler yapıldığının altını çizdi. Daha önce bu konuda iktidarı birçok kez uyardıklarına dikkat çeken Kamalak şunları kaydetti:  “Türkiye Başbakanı İran’da Suriye’nin birlik ve bütünlüğünün korunmasını görüşüyor. Biz 5 sene önce uyardık. Biz olaylar başlamadan önce Suriye’ye gittik. Esad’ı makamında uyardık. Basın toplantısı yaptık. ‘Muhalefete önem ver’ dedik. ‘Basın yazsın çizsin korkmayın, sansür uygulamayın’ dedik. Daha sonra Türkiye’de basın toplantısı yaptık. ‘Esedci’ dediler. Şuan Türkiye, Saadet Partisi’nin dediği noktaya geldi ama çok geç. Terör noktasında uyardık. Şuan Annelerin gözyaşları oluk, oluk akıyor. Bu olayları bastırabilmek için gündem saptırıyorlar. Sahip oldukları geniş medya gücünü kullanarak ‘Anayasa değişikliği’ diyorlar. Henüz komisyon toplanmamıştı, bir basın toplantısı yaptık. ‘Emin olun, bunlar bir masanın etrafını oturup çorba bile içemezler’ dedik. Bizlerin dedikleri çıktı”

ASIL OLAN YÖNETİM BİÇİMİ DEĞİL ÜRETİM BİÇİMİDİR

Gündem saptırmak için Başkanlık sisteminin kullanıldığını anlatan Kamalak, söylenen başkanlık sisteminin ayrıntılarını açıkladı. Kamalak “Başbakanlık Sistemi’ne prensip olarak karşı değiliz. Samimiyseniz yetirin masaya görüşelim. Üç, dört seneden beri bu konu tartışılıyor ama ortada bir şey yok. En son yayımladıkları kitapçıkta, ‘Türk Tipi Başkanlık Sistemi’ deniliyor. Dünyadaki iki modelde parlamento ve devlet başkanını halk seçiyor. Kabul. O ülkelerde parlamentonun başkanı azletmesi, başkanında parlamentoyu fes etmesi yetkisi yok. Devlet başkanının Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi yok. Bunların söyledikleri sistemde ise Parlamento başkanı azledemeyecek, başkan ise parlamentoyu feshedebilecek. Böyle sistem olmaz. Bu ülkeyi despotizme götürür. Asıl olan yönetim biçimi değil üretim biçimidir” şeklinde konuştu.

İSLAM TOPRAKLARI KAN AĞLIYOR

İslam ülkelerinin kan ağladığını dile getiren Kamalak, her geçen gün de işgal edilen topraklara yenilerinin eklendiğini söyleyerek, “1880’den bu yana Kıbrıs kanayan yaramızdır. Kudüs, 400 yıl Osmanlı himayesinde kaldı. Bugün ise işgal altındadır. Müslümanların ilk Kabe’si işgal altındadır. Filistin; asırlık problemimiz, işgal altındadır. Dünya’da sınırları belli olmayan tek ülkenin işgali altındadır. Neden sınırları belli değil? Çünkü Türkiye’den de toprak istiyorlar. Güneydoğu’nun böyle olmasının sebebi budur. Arakan’da Müslümanları insan yerine bile koymuyorlar. Daha sonra Keşmir. Kim durduracak bunları. Daha da yenileri ekleniyor” dedi.

ÜÇ ANAHTAR VAAT EDİYORUZ

Konuşmasında üç anahtar vadeden Kamalak, ülkedeki işsizlik ve sosyal problemlere dikkat çekti. Sorunların temelinde işsizlik olduğunu bildiren Kamalak, “Üç anahtar vereceğiz. Çalışmak isteyen her insanımıza iş vereceğiz. Birinci anahtar iş yeri anahtarıdır. Milli Görüş için çok kolay bir icraattır. Örneğin yer altı madenleri işletilse Türkiye’mizin bütününü besler. Bizim yönetimimizde bir tek işsiz insan kalmayacaktır. Kaldığımız yerden başlayacağız. Ağır, öz ve milli sanayiyi harekete geçireceğiz. İkinci anahtar ev anahtarıdır. Herkese başını sokabileceği bir ev taahhüt ediyoruz. Emeğinin karşılığını verdiğimiz zaman iş sahibi kardeşlerimiz ev sahibi olamaz mı? Üçüncü anahtarımızı araba anahtarı olacaktır. Bu ülkenin insanlarının insanca yaşamaya hakkı vardır. Milyonlarca gencimiz işsiz. Cezaevleri tıklım tıklım. Bizim zamanımızda bütün bu suçlar önlenecektir. İç barışı sağladıktan sonra iktisadi barışı hayata geçireceğiz” diye konuştu. 

Tarih: 09.03.2016 17:07
Yorum Bırak