Gülerce: Karaman Hoca Dinlerarası diyaloga hizmet etti

Fethullah Gülen’in sağ kolu olarak bilinen ve bir süre önce Zaman gazetesinden ayrılan Hüseyin Gülerce, Beyaz TV'deki programda, Hayrettin Karaman'a Zaman gazetesinde yapılan

Tarih: 09.09.2014 00:00

Gülerce:Karaman Hoca Dinlerarası diyaloga hizmet etti

Fethullah Gülen’in sağ kolu olarakbilinen ve bir süre önce Zaman gazetesinden ayrılan Hüseyin Gülerce, Beyaz TV'deki programda, Hayrettin Karaman'a Zaman gazetesinde yapılan eleştirilere sert çıktı. Gülerce, Hayrettin Karaman’ın Dinlerarası Diyaloğa büyük hizmetleri dokunduğunu, bu sebeple bu kadar serteleştirilmesine şaştığını belirterek şunları söyledi:

HOCAEFENDİ'YES ÖYLENENLER YANLIŞ PEKİ YA HAYRETTİN KARAMAN'A SÖYLENENLER

"Senin görevdeki insanların, Genel Yayın Yönetmeni konumundaki insanın, Başbakan'a rezil diyorsa, tutup da Hayrettin Karaman gibi bir insana... Ben burada tekrar bile etmem. Hayrettin Hoca da bir bilim adamı, ona hakaretler yağdırıyorsa...Müminler münafıklardan özür dilemezler diye Bülent Arınç'a yönelik söylemler yer alıyorsa gazete sayfalarında o zaman siz elinizi zayıflatıyorsunuz. Hocaefendi için söylenenler yanlış, kabul edilemez. Peki Hayrettin Hoca için söylenenler doğru mu? Mesela Hayrettin Karaman Hoca daTürkiye'de İmam Hatip camiasının manevi önderi durumunda bir insan. Ona bu gazetede yapılan, hakaretler...”

DİNDARLARARASI DİYALOGA KENDİNİ SİPER ETTİ

“İlk defa konuşuyoruz bir Hayrettin Hoca meselesini. Hayrettin Hoca, eğer, hizmet hareketinin diyalog çalışmalarınıda kendini siper etmeseydi, mütedeyyin kesimde dindarlar arası diyalogda... Dinler arası diyalog deniliyor ama liseler arası müzik yarışmasında da lise binaları yarışmıyor değil mi? Dinler arası diyalog denilince, dinler arası diyalog olmaz zaten, musevilik, hristiyanlık, islam başka, budizm başka... Orada din müntesipleri arasında bir diyalog var. BunuTürkiye'de mütedeyyin kitle tereddütle karşıladı. Efendimizin zamanında da vardı ama sadece bir camia savununca mütedeyyin kitle tereddüt etti. O tereddütleri dağıtan Hayrettin Karaman Hocadır.”

 Sagduyuhaber.com özel haberi

Tarih: 09.09.2014 00:00
Yorum Bırak