Cumhur`a Başkan Seçiyoruz


 

 

 

 

 

 

Türkiye’de ve Dünyamızda önemli gelişmelerin yaşandığı bu atmosferde ilk yazımızın sizlere ulaşabilmesi için bilgisayarın başına geçtik. Evvela herkese sağlık ve huzur temenni ediyorum.

Malumunuz Türkiye Cumhuriyetinde ilk halk tarafından seçilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminin arefesindeyiz. İktidar partisinin adayının herkes tarafından bilinip resmen açıklanmadığı, 30 Mart seçimlerinde darmadağın olan yine de ders çıkartmayan muhalefetin aday bulmak için çatıya çıktığı bir atmosferdeyiz. Vatandaş her zaman olduğu gibi sandık önümüze geldiğinde gerekeni yaparız modunda.

Başbakan Avrupa turlarında Türk vatandaşlarından tam not aldı. Ak Partinin iktidarında uygulamaya koyduğu politikalar sayesinde Avrupa sokaklarında bir Türk vatandaşı olarak alnı Ak göğsü dik gezen gurbetçi, önüne çıkan ilk fırsatta bu ferahlığı oya devşireceğinin emarelerini dosta düşmana gösterdi.

Muhalefet çatı çatı dolaşırken heybesini oy tahvilleri ile dolduran Ak Parti’ye karşı kısaca bana ‘Ekmel’ derler diyerek adındaki ‘Din’den soyutlanan Ekmelettin İhsanoğlu’nu çatıda bulduk diye açıklama yapınca çarşı-karşı karıştı. Neredeyse parti içi muhalifler Ekmeli istemiyoruz diyerek Ak Parti’ye yürüyecekler. Öyle ya çatıda bulunan aday da Ak Parti yüzünde nbulunmuştu. Kimi aslında şöyle anlı şanlı devrimci kokan aday isterlerdi, kimi de Ülkü-Turan kokan bir hakan. Ne yazık ki çatıda bulduklar buydu. İki tarafında itirazı vardı. Peki onu çatıya kim koydu? Cevaplanması elzem soru buydu. Kısacası kendi jargonlarıyla alt edemedikleri Ak Partiyi çatıda buldukları Ekmel beyle ezip geçeceklerdi. Buna inanan var mı derseniz? Seçim tarihi çok uzak değil 10 Ağustosta göreceğiz.

Türkiye artık kabuğundan sıyrıldı, koşar adımla Dünya’da söz sahibi, güçlü, kararlı, sözü geçer bir noktaya doğru hızla yaklaşıyor. Türkiye hedefe koşarken içeride ve dışarıda ayağını uzatarak çelme takmaya yeltenen bir hayli odağa aldırmadan hedefe varmak zorunda. Cumhurbaşkanlığı seçimleri bu nedenle çok önemli. Dünya artık Türkiyenin rol alan değil rol veren vizyonunu kabullenmek istemese de artık farkında. Hedefe ulaşmaması için her türlü ve cinste piyonu sahaya sürmekte de kararlı. Irak Petrolünün ve Ortadoğu enerji koridorunun üzerinden karşılığını almadan geçmesine göz yummayan bir Türkiye, Dünya devlerinin uykularını kaçırıyor. Pastadan pay isteyen bir Türkiye vizyonu onların planlarında hiçbir zaman olmamıştı.

Bu sebeple Türkiye’de Demokrasiyide Hürriyeti de biz istediğimiz kadar veririz diyen zihniyet, Halkın uyanışından rahatsız. Devletin her kademesinden biz ve bizim çocuklarımız yararlanmalıdır, Köylü, İşçi, Memur ve çocukları ancak bize hizmet ederlerzihniyeti artık yıkılmıştır.Halk kendisine yapılan hizmetlerin farkında. Bu hizmetlerin karşılığını oy olarak sandıkta gösteriyor. İçerisinden çıkarttığı, artık kendisine değer veren liderlere destek veriyor. Çünkü yenilenmiş büyük Türkiye, aş,i ş, sağlık, hizmet ve gelecek demektir. Bunu hayatın her alanında yaşayarak görüyor. Çarşıda pazarda konuştuğumuz herkes aynı kanaati paylaşıyor.

Her ne kadar onlar istemese de bu halk Cumhura Başkan olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı istiyor vesselam… Ramazanınız hayırlı olsun, Rabbim bizi nice Ramazanlara birlik, beraberlik ve huzur içerisinde kavuştursun.

Tarih: 23.06.2014 12:46